30.5.2023 11:16 Jakub Vrána (Revine, Italy)

Level 1 točit, level 2 netočit.

Je hodně vysoké a vzduch zjevně není tak živý jako včera. Do vzduchu se mi až tolik nechce a zvažuji, že poletím jen na kratší přelet se skupinou. Ale u kopce to nakonec jde docela dobře až k přeskoku na Bassano. Tam dlouho nemůžu najít žádný stoupák, tak se hodně zdržím.

Nakonec přeskok zvládám ještě líp než včera a až k Lusianě to letí dobře. Mám teorii, že vzhledem k vysoké se to nebude tolik napékat, takže by mohlo jít letět déle než včera. Trasu proto moc nezkracuji, ani vzhledem k pozdnímu startu a slabším podmínkám. Ale za Lusianou je všechno zastíněné a ztratím hodně výšky, tak se rozhoduji otočit.

Na Marostice vytočím a celé Bassano odsváhnu až k památníku. Letět nízko nad terénem a netočit slabé stoupáky chce docela morál, ale trasa odsejpá rychleji než s točením.

Přeskok na Revinský hřeben zvládám docela v pohodě, ale na druhé straně vypadnu ze slabého stoupáku. Netuším, že to byla má jediná naděje, další stoupák už nepotkám. Tu a tam se zvednu sto metrů nebo dvě, ale je to neskutečný boj. Dole není kde přistát, všude jsou vinice. Nakonec se po hřebeni doplazím až mimo vinice.

Naděje mi svitne v údolí nad továrnou, ale zvednu se jen 10 m.

Na přistání si vybírám dlouhou ale úzkou louku, jenže to nad ní neklesá a ani nefouká, takže letím dost rychle. Nakonec to po ostrých zatáčkách posadím těsně vedle stromu.

GliderOZONE Zeno 2 (EN D)
Route106.3 km triangle (148.9 pt)
Duration4:51

+
XContest