25.10.2023 05:57 Jakub Vrána (Bir Billing, India)

Dnes to na to bylo.

U startu se dobře zachycuji v pěkném stoupáku a hned letím do hor.

Po menším trápení u druhého hřebene se mi letí skvěle. Z přeskoku kolikrát vletím rovnou do trojkového jádra, které můžu bez nějakého dohledávání hned začít točit. Na otočňáku jsem o 40 minut dřív než včera. Natahuji, znovu dotáčím 5100 v posledním stoupáku a ven z hor letím horem. Proti trápení včera to je neskutečná jízda. Žebra se mi daří přeskakovat až u hřebene, kde na mě čekají pěkné stoupáky zase až pod mrak.

Venku z hor jsem o dvě hodiny dřív než včera.

U druhého hřebene prolítám stoupák, protože vím, že už mi to k prvnímu hřebeni vyjde. V pohodě se na něj napojuji, ale na konci jsem jen s nějakými 1600 m. Jsem tady bohužel moc brzo - západní svah se sluncem stále na jihu nedrží, propadnu se nízko a pak už nefungují ani na jih orientované části. Když by se mě někdo zeptal, jaké je nejmíň pravděpodobné místo na vyhnití, tak bych označil právě tuhle hranu. Když bych vytočil stoupák u druhého hřebene, tak by to možná vyšlo. Škoda, chybělo mi 90 km, na které jsem měl čtyři hodiny podél snadného prvního hřebene. Časově to dnes vycházelo.

Vyšlápnu to k cestě, na tři stopy se dostávám nahoru ke hraně, po které pak ještě asi kilometr jdu, dokud nenajdu vhodné místo na start. Ten je na nafukované hraně v pohodě.

Dělám si mezipřistání na startu 360, protože kdy jindy se sem dostanu. Na konec nízké hrany to letí samo a pak to mám do cíle na klouzák 10:1, tak si říkám, že to už dám. Ale podceňuji silný vítr, bez speedu letím jen 20 km/h, takže to nakonec asi o 1 km nevyjde.

Přistávám na zahradě kameramana, který byl ráno na startu. Ten se mnou natáčí rozhovor do dokumentu, který připravuje.

Dnes velmi pestrý den, ale doletěná trať by mě samozřejmě potěšila víc.

GliderOZONE Zeno 2 (EN D)
Route106.7 km (106.7 pt)
Duration3:45

+
XContest