24.10.2023 06:02 Jakub Vrána (Bir Billing, India)

Furt proti větru.

Když u startu nejde nikomu vytočit, tak mi je jasné, že to dnes na velký trojúhelník nebude. Prostě to nejde stihnout. Ale svou oblíbenou trať letím i tak, protože mě prostě baví nejvíc.

Do hor to ještě docela jde. Hranu, u které jsem jednou vytočil a podruhé ji zkusil odsváhnout, letím hybridně - svahuji a když vletím do trojky, tak ji vytočím do úrovně hrany, dokud nezačne slábnout. Ale na konci jsem v pasti - sedlem profukuje z východního svahu a musím se vrátit pořádně vytočit.

Před koncem vytočím základnu, trať trochu natáhnu a vrátím se ke skále. Nedotočím 200 m, které jsem ztratil, čehož budu hodně litovat. Doufám, že něco dá mrak nad údolím, ale nakonec musím hranu zeširoka oblétat a propadnu se do vlivu údolky. Ven z hor to je neskutečný boj. Z JV jde údolka, z JZ základní vítr a z jihu do toho praží slunce. Blízko skály mi to nebezpečně klapne, ale naštěstí to vyberu.

Pak se několikrát opakuje stejná scéna - tlačím se proti údolce a doufám, že za žebrem bude země zaslíbená. Ale tam se zase tlačím proti základnímu větru. Ten není podle mě nijak silný - tak 3 m/s, ale jak se to narychlí v údolích, tak je to téměř neletové.

Dolétám do Kullu, kde už jsem jednou vyhnil, ale tentokrát se zvednu a přeskakuji oba hřebeny. Zbytek trati už je rutina. Vytáčím poslední stoupák v 17:00 a na dokluz na přistávačku to vychází na milimetry.

Mám tuhle trať hodně rád, ale dnes na ni prostě nebyly podmínky.

GliderOZONE Zeno 2 (EN D)
Route164.2 km FAI (262.7 pt)
Duration7:58

+
XContest