23.10.2023 05:49 Jakub Vrána (Bir Billing, India)

Nebyla podmínka.

Startuji jako jeden z prvních, stoupák mám vytočený jako úplně první. Včera mi chyběl čas, tak chci využít každou minutu.

Jenže hory jsou komplet v mraku, tak měním plán a rozhoduji se pro plocháč. Až na západní otočňák jsou podmínky celkem slabé - chodí tak jedničky, takže letím hodně pomalu. Teprve na konci vytáčím 3600 a otáčím podle plánu. Říkám si, že s touhle výškou bych se mohl napojit na druhý vysoký hřeben, což se mi skutečně daří. Ale záhy ho musím zase opustit, protože šíleně duní a splachuje mě to dolů. Cestou tam jsem letěl 85 km/h, zpátky 15.

U Dharamshaly se podmínky zklidní, začnou chodit trojkové stoupáky a cesta na plném speedu neuvěřitelně odsejpá. Proklínám se, že jsem vyměkl a tak brzo otáčel, protože to vypadá, že budu mít hodinu rezervu a na druhé straně není kvůli prostoru kam natáhnout. To ještě nevím, co mě čeká...

Hřeben na východě se začíná zastiňovat jednak vysokou, ale hlavně jde z hor černý mrak. Podél hrany letíme i tak na plném speedu. Nicméně to s mým norským kamarádem trochu přeženeme, až se musíme zachraňovat. Mně se to ještě podaří, jemu už bohužel ne. Měním strategii a u hrany vytáčím stoupák, abych přeletěl zastíněnou oblast. Řeknu si: "go big or go home" a stoupák využívám k natažení tratě. Říkám si, že stín třeba mezitím odejde a zase to poletí. Velká chyba! Je to totiž přesně naopak. Začíná na mě pršet a rozjíždí se húlava. Na místě, kde jsem točil, už fouká z kopce dolů.

Je mi jasné, že musím co nejdřív přistát. Vyberu si plácek, ale najednou jsem v sedmičce dolů a musím přistát ve svahu pod ním. Proletím u toho stromem, ale naštěstí na něm neskončím a křídlo snadno sundám. Po přistání začnou lítat hromy blesky. Tohle jsem podcenil a vybral jsem si notnou dávku štěstí.

GliderOZONE Zeno 2 (EN D)
Route175.3 km triangle (210.4 pt)
Duration6:14

+
XContest