19.10.2023 06:29 Jakub Vrána (Bir Billing, India)

Poblitej, zmoklej.

V noci jsem špatně spal, ale hlava mě naštěstí ani moc nebolí. Do Biru se navalily davy pilotů a na snídani čekám až do 7:50. Naházím to do sebe, protože v 8:00 máme vývoz, který mi neudělá úplně dobře.

Stejně jako včera letím nejprve do hor a spravuji si chuť. Poctivě točím, hlídám si výšku a letí se mi podstatně líp než včera. Díky výšce nemusím hory tolik oblétat a na konci jsem o půl hodiny dřív než včera. Pinkám zadní otočňák, ale o kilometr blíž, než jsem si naplánoval. Ten je hrozně důležitý, protože bez něj to udělá jen plocháč. Vracím se proto, u skály za 10 minut vyškrábu aspoň 200 m a ještě trochu natahuji.

Ven z hor to proti včerejšku beru zkratkou po zastíněné straně kopce. Není to taková jízda jako posledně, ale rychlost jednou vyskočí i na 85 km/h.

Směrem na Dharmashalu to jde pochopitelně dobře, ale je to dnes dost turbulentní. Schytám svůj první front-stall na Zenu, za chvíli to klapne i dalšímu křídlu.

Vzhledem k žaludku na vodě nejím ani nepiju. U druhého otočňáku si dám pár loků vody a málem je hned hodím ven.

Natahuji do rovin, abych kompenzoval zkrácené první rameno. Ale šlo by to i dál, ke kopci se vracím s pěknou výškou a okamžitě nastupuji do trojkového výtahu.

Žaludek se trochu uklidnil, ale turbulentní podmínky ho zase rozhodí, takže si musím vybrat, jestli to hodím doleva, nebo doprava. Volím levou, protože vpravo mám záložák.

Za 10 minut na mě z mraku začne pršet, což mi aspoň trochu omyje poblitou bundu...

Z deště rychle odlétám a dál už letím sice vyčerpaný, ale už relativně v klidu.

Posledních 100 km je relativně nezáživných. Ze startu to napálím rovnou k hraně, ale nevyjde to, tak musím na jejím začátku přeci jen trochu dotočit. Na konci hrany pokračuji zavřít trojúhelník a i nad plytkým svahem to relativně drží, takže o nějakém zachraňování nemůže být ani řeč.

Zpátky to jde samo, zavírám ke startu a v klidu přistávám. Dnes opět nejlepší let, opět nejdelší český v Indii všech dob, ale jestli to stálo za to, tím si nejsem jistý.

GliderOZONE Zeno 2 (EN D)
Route184.9 km FAI (295.8 pt)
Duration6:53

+
XContest