23.9.2022 12:18 Jakub Vrána (Krupka, Czech Republic)

Poslední záchvěv.

Dva týdny se prakticky nedalo lítat a i dva lety před tím to byla jen taková okna mezi přeháňkami. Tak už jsem Trango schoval do skříně a sbalil si „bahňáka“. Ale dnes jsem tedy Trango ještě vytáhl, protože to na Krupce vypadalo na solidní den.

A taky že jo! Startovat se nikomu nechce, já jdu první a zvedám se hned -250 m pod startovačkou nad Tescem. Několikrát se ale zvednu jen do +100 m a až skoro po hodině se mi daří vytočit něco lepšího a vydávám se vpravo od startu, což je proti větru. Pak se nějakou dobu letí skvěle. Daří se mi dotáčet základny, které mají dnes proměnlivou výšku mezi 1100 a 1300 m. Následně se ale všechno zastiňuje – jednak vysokou a jednak se přestávají rozpadat mraky.

Otáčím, ale výšky už moc nemám. Petr Kožíšek, se kterým jsem letěl, to celkem odvážně posílá nad les a něco tam točí, tak letím za ním. Říkám si: „Tady to znám, támhle za tím hřebínkem je když tak široké údolí s cestou, kde se dá přistát.“ Nicméně Petr záhy přestává točit a vydává se zpátky, údolí je až o hřebínek dál, ale mně se naštěstí podaří aspoň trochu zvednout. Pak žabkuji s psí výškou, až dožabkuji skoro až k přistávačce.

Dost možná to byl takový poslední dozvuk sezóny, na babí léto to letos moc nevypadá, tak jsem opravdu rád, že jsem vyrazil.

GliderUP Trango X-race (EN C)
Route24.6 km triangle (29.5 pt)
Duration2:13

+
XContest