9.11.2021 14:11 Jakub Vrána (Beroun, Czech Republic)

S Berouňáky.

Dopoledne něco mám, odpoledne taky, předpověď slibuje vítr jen asi 2,5 m/s, ale obloha vypadá nádherně a když sonda ukáže 4,5, tak neodolám a vyrážím.

Při prvním letu nabírám asi +180 m nad start a vydávám se do Zahořan. Pole před Zahořany vždycky něco dá, ale dnes kupodivu nic, i když to všude jinde skvěle funguje. Celkem konzervativně se vracím s výškou +100 m, ale pole nic nedá ani cestou zpátky. Vzhledem k tomu, že letím proti větru a uskočení hrany je tedy omývané, tak se bez stoupáku zpátky nemám šanci dostat a vyhnívám. Sonda zeslabila na těch 2,5, Janča to jen sletěla a říkám si, že to je možná pro dnešek vše. Ale jdu na start ještě jednou, s mým příchodem to zesiluje a rovná se to. Pepa v pohodě startuje, já chvíli za ním, o něco později i podruhé Janča.

Startuji přímo do stoupáku a letím kolmo vzhůru. Jsem mnohem opatrnější a nejdřív se jen plácám kolem startu. Pak se přeci jen vydávám do Zahořan, otáčím ve +150, ale zpátky se několikrát přizvednu, takže se vracím s obří rezervou. Chci protáhnout ještě na druhou stranu a říkám si, že se začnu vracet v +80. Ale v +90 chytám dnešní nejlepší stoupák, který mě zvedne až do +360. Díky tomu pokračuji až za řeku, kde jsem ještě nikdy nebyl. Otáčím s +240, ale ke startu to mám po větru a dolétám s rezervou asi 150 m, tak si trochu vyčítám, že jsem neletěl dál.

Janča s Pepou přistávají, tak naberu ještě aspoň trochu výšky, abych si mohl půjčené křídlo poklapat. Vzhledem k tomu, že jsem přetížený, tak očekávám divočinu, ale je to naprostý čajíček – po klapancích se uši velmi rychle a civilizovaně z vnitřku nalévají, směr letu se prakticky nezmění. Ani front-stallu si skoro nevšimnu. Nicméně výšky zase nemám tolik a navíc jsem nad menším polem mezi zástavbou, tak klapance na speedu ani další figury neriskuji – udělám už jen prudší zatáčku, ale ani to není negativka.

Podle předpovědi jsem nečekal moc, ale byla to dnes naprostá paráda. Klobouk dolů před Tondou, který mě o parník přelítal.

GliderGRADIENT Golden 4 (EN B)
Route11.1 km (11.1 pt)
Duration1:43

+
XContest