2.10.2021 15:55 Jakub Vrána (Staňkovka, Czech Republic)

Nejdřív závist.

Modely se shodují, že bude odpoledne letové okno, jen se moc neshodují, jestli bude od tří do čtyř nebo od čtyř do pěti. Na startu jsem před třetí, ale je to hodně slabé, tak čekám asi 45 minut. Na Karlíku je prý křídlo vysoko ve vzduchu. Přiznám se, že jsem byl trochu líný a jel na Staňkovku, kam to mám nejblíž, parkuje se skoro na startu a přistává u auta. Karlík byl na jižní vítr a se svým velkým předpolím lepší volba.

Po startu vidím křídlo na Karlíku určitě nějakých 200-300 m nad startem, sám se plácám kolem +40 a trochu závidím. Pak ale naberu aspoň +100 a seberu odvahu letět doleva ke drátům. Ty jsou za velkým polem, takže to tam konečně aspoň trochu funguje – zvednu se do +300. Letím do Radotína, ale radši to moc nepřeháním, protože zpátky poletím proti větru. Nicméně i cesta zpátky jde krásně, prakticky pořád letím v nulce a vydávám se před řeku.

Potěší mě Víťa, kterému za letu neodpovídám na zprávy – podívá se na live tracking a pochválí mi pěknou výšku.

Z tykadla protahuji na druhou stranu hřebene, odkud se ke startu vracím s výškou tak akorát na přistání nahoře. S vědomím, že to má slábnout, to radši zapichuji. Výhoda přistání dole (třeba na tom Karlíku) je, že člověk nemusí spekulovat, jestli to už končí nebo jestli to poletí dál. Když bych byl na Karlíku, tak bych výšku využil třeba ještě na nějaké figury a pak se možná ještě vyzvedal. Když ne, tak by mě to na rozdíl od Staňkovky nemuselo mrzet.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route7.9 km triangle (11 pt)
Duration0:59

+
XContest