30.9.2021 13:38 Jakub Vrána (Kozákov, Czech Republic)

Rozloučení se sezónou.

Na poslední den sezóny vyšla nádherná předpověď – termika, dostupy 1600, příhodný vítr. Ale ve Středohoří, kde to mělo být termicky nejlepší a kam jsem původně chtěl jet, už od rána duní, tak nakonec vyrážím na Kozákov, kde to má být a je klidnější.

První let se mi podaří nabrat +150 m a letím dopředu. Dlouho se mi daří držet výšku, ale pak ji začnu rychle ztrácet, takže když se ve výšce +50 m otočím, tak už je to pozdě a u kopce se nezachráním. Z přistávačky mě hned bere auto, které odtamtud veze ještě jednoho pilota – díky.

V karabině mám takové háčky na odpínák, za které se mi pořád něco zachytává. Prohodil jsem si je, aby byly háčky vzadu, ale dnes se mi popruh od sedačky zachytil i za přezku. Asi budu muset karabiny fakt vyměnit. Při druhém letu proto přistávám kousek pod startem, abych si to srovnal.

Při třetím letu vytočím základnu, za což jsem na konci září v Česku opravdu hodně vděčný. Mraky se bohužel moc nerozpadají, tak je všechno zastíněné, ale i tak to pouštím po větru. Další stoupák už bohužel nenacházím, tak to nemá dlouhého trvání. Zpátky mě veze chlapík, který před 20 lety paragliding zkoušel a dělá si zajížďku až na Kozákov – díky.

Pak už jen odpolední chill u kopce – dost výšky na wingovery se mi bohužel nabrat nedaří, tak na poslední chvíli aspoň přistávám nahoře, ostatní pak vyhnívají.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route15.8 km (15.8 pt)
Duration0:38

+
XContest