18.9.2021 14:30 Jakub Vrána (Mokropsy)

Klidný Cukrák.

Zářijový výlet do Alp byla neskutečná jízda – letěl jsem se sedmi různými křídly na pěti různých terénech, zvládl SIV včetně hození záložáku a zakončil to parádním přeletem v Bassanu. Normálně mám po letovém dni jeden ze dvou pocitů – buď to byla pecka a chci jít hned druhý den znovu, nebo se mi to moc nepovedlo a chci si hned spravit chuť. Teď dojíždím na vlně dvanácti dní každodenního velmi pestrého lítání a chuť si naopak kazit nechci. Čtyři dny po návratu se ani nekoukám na předpověď, což je asi o tři dny víc než za zbytek sezóny. Nicméně hladinka euforie postupně klesá a už mě to zase pomalu táhne na kopec.

Podle Arome by to mělo být nejlepší mezi třetí a pátou, což vychytávám skvěle. Fouká jen zhruba 2-3 m/s a je vrstevnatá oblačnost, nicméně i tak se dá občas přitočit půlkový stoupák. Na extra velký výlet to dnes není, ale aspoň k přeskoku vlevo a trochu vpravo se podívám. Protáhnout dopředu se mi moc nedaří, tak už mě začínají trochu svrbět roupy. Zkouším wingovery, při kterých nechci dávat zbytečně moc vnější brzdy (kterou jsem na SIV dával zbytečně brzo) a trochu mi to klapne. Pak ještě pár negativek, na nic většího není výška. Když mám pocit, že to slábne a spolu s ostatními klesáme níž a níž, tak přelétám stromy a přistávám skoro u auta. Normálně přistávám mnohem dál, ale v tom dnešním čajíčku se mi to zdá v pohodě hned za hranou a taky, že je.

Klidný Cukrák je skoro protimluv – buď je to tam zdechlé nebo fouká hodně nebo z termiky chodí bomby. Dnes byl ale jako beránek.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route6.4 km triangle (8.9 pt)
Duration2:06

+
XContest