6.9.2021 09:33 Jakub Vrána (Monte Alpo, Italy)

Fullstally a wingovery.

Nájezd do fullstallu jsem měl loni tragický, takže letos z něj mám radost, i když dokonalý není. Loni jsem po zaplutí uší dozadu vypustil (což je dobře), ale pak nedal řidičky zpátky do přetažení a vznikala z toho divočina. Dnes to jde dobře, jen mi pak Šnajby říká, že na uši tak dlouho čekat nemusím a můžu je pustit dopředu dřív.

V back-flyi bych měl letět rovně, ale dost se točím a rozhodně to není přímý let. Šnajby říká, že jakmile mi to ujede o 20 stupňů, tak je lepší vypustit i s ušima pořád před křídlem. Musím se soustředit na to, abych byl rovně v sedačce, měl pokrčené nohy (na což jsem zapomněl) a řidičky vypouštěl zcela symetricky. Při výjezdu dělám začátečnickou chybu, kdy čekám předstřel a chytám ho ještě dřív, než opravdu přijde, takže do fullstallu zajíždím znovu.

Druhý fullstall má podobný průběh, jen výjezd je lepší, ale zůstane mi po něm kravatka. Zkouším negativku, ale kravatu vytáhnu až svým oblíbeným klapancem se stabilem.

Wingovery se mi daří líp, než je můj běžný standard, jen se musím soustředit na náklon dovnitř zatáčky (vyklápí mě to ven) a vnitřní řidičku dávat nejpozději ve spodní úvrati, za určitých okolností i dřív.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route4.9 km (4.9 pt)
Duration0:13

+
XContest