4.9.2021 12:08 Jakub Vrána (Kössen, Austria)

Niviuk Artik.

Artik mají bohužel jen na zatížení 85-105 kg, což pro mou vzletovku 85 není úplně ideální. Beru nicméně aspoň to. Listovák má 7 přezek, což je na můj vkus trochu moc, ale po přeložení křídla se dá vak z prostředka zapnout do úhledného balíčku podobně jako Advance compress bag.

Při prvním letu jsem se u klapanců spíš zahřál, tak letím bez bundy. Ale pár křídel už se drží pod mrakem v údolí vpravo, kde se dělá mrak, tak tam letím a za chvíli jsem v základně. Mé srdce přeletáře velí k odletu, tak na nějaké figury prozatím kašlu a letím na západ k hřebenu. Cestou ale ještě opatrně vytahuji z báglu bundu - otevřu ho jen trošku a skrz jednu ruku ho vytahuji druhou rukou. Nasoukat se do bundy už takový problém není - rozepnu ramenní popruh a bundu si protáhnu za zády.

Nicméně to byla zbytečná práce, protože přestože je nad hřebenem mrak, tak u něj nic není. Přeskakuji na nižší severní hřeben, kde mi káně ukáže stoupák, ale ten za chvíli taky končí, takže se vydávám zpátky k lanovce. Podél mírně se svažujícího svahu letím docela dlouho pár metrů nad zemí - zkouška klouzavosti Artika...

Nakonec přistávám 2 km od lanovky, na figury bohužel nedošlo, ale stejně bych je chtěl dělat na menší velikosti.

GliderNIVIUK Artik 6 (EN C)
Route16 km triangle (19.2 pt)
Duration1:00

+
XContest