4.9.2021 17:34 Jakub Vrána (Kössen, Austria)

Ozone Alpina.

Alpina ve velikosti MS je celý den půjčená, tak beru aspoň ML, kde jsem na samém spodku váhy. Listovák má 9 přezek, nafukovací polštářek (stejně jako BGD Cure), samostatný popruh (který bych určitě hned ztratil) a ještě jsem dostal pytel. Řidičky jsou stejně jako u Elana na patentku.

Před kopcem je obří oblast, kde to všude stoupá 0 až 0,5 m/s, kde se vyzvedám tak 100 m nad start a letím do západního údolí, které je krásně nasvícené. Stoupák už mi ukázalo kde co, ale dnes poprvé to je i hejno vran. Díky tomu se rychle zvednu až k vrcholu, ale výš to bohužel nejde. Říkám si, že foukat bude nejspíš z východního údolí, tak se držím nad hřebenem, kde čekám konvergenci - vítr z východu, termika ze západu. Navíc nad hřebenem nebudu v rotoru, ať už fouká z jakékoliv strany. Ale nakonec si to asi západní údolí svádí k sobě, takže žebra jsou nafukovaná a nejlíp to chodí nad nimi.

Letět už kam není, Štěpán už je u auta, tak letím nad přistávačku na figury. Rychlosti bez speedu, s půlkou a na plném jsou asi 33, 40 a 45, ale opadání se v těchto podmínkách měří špatně.

Zkouším uši, ale když k nim přidám půlku speedu, tak vystřelí ven. Zkouším znovu samotné uši a zase vystřelují. I když šňůry držím dole, tak se uši nalejou a i když je náběžka dole, tak uši nejsou vyvláté za křídlem. Později se dozvídám, že je Alpina dvouapůl-lajna, takže uši asi nedrží by-design.

Klapance a front-stall na trimu a na půlce speedu jsou v pohodě, ale u klapance na plném mě překvapí, že stačí do Áček jen ťuknout a strana hned upadne. U jiných křídel jsem zvyklý, že stáhnout Áčka na trimu chce docela sílu, na půlce ještě víc a na plném nejvíc. Alpina na plném upadne velmi ochotně a zajímalo by mě, jestli stejně ochotně padá i sama od sebe.

Řidičky mi přijdou jak ze žvejkačky, ze začátku nedělají vůbec nic a i později zabírají velmi zlehka.

Vypadávání z uší i ochotné klapání na plném je asi dané dvouapůl-lajnovou konstrukcí. Z půjčených křídel se mi na Alpině asi letělo nejlíp, ale na Artiku jsem si nezkoušel figury, takže ho nemůžu úplně posoudit.

GliderOZONE Alpina 4 (EN C)
Route8.3 km triangle (10 pt)
Duration0:47

+
XContest