12.8.2021 12:28 Jakub Vrána (Černá hora, Czech Republic)

Krkonoše Open.

Do vzduchu jdu až 20 minut před vzdušným startem, ale naštěstí vpravo od startu vidím točit piloty, tak za nimi letím a snadno se dostávám pod základnu. Do startu zbývají tři minuty, tak už letím směrem ven z kružnice, ale jsem tam brzo, tak se musím kousek vracet.

Ze začátku to jde dobře - dostupy jsou 1900-2000, daří se mi dotáčet základny. Stejně jako na minulých závodech se z menší výšky zvedám nad loukami u Rennerovek.

Pak nastupuje vysoká a mně se nedaří prostoupat 1700. Na jednom místě se docela dlouho držím v této hladině, čenichám okolo, ale výš se dostat prostě nesvedu.

Kousek za startem se potkávám s Kvidem a většinu trasy pak letíme spolu. Ve stoupácích se mi zdá, že jdu nahoru rychleji, ale na přeskocích ztrácím výšku i rychlost.

Po protnutí prvního a druhého otočňáku už mám opravdu malou výšku, tak se lepím na svah, ale i tak jdu všude dvojkou dolů. Když přistanu, tak vidím točit osm dravců na jednom místě, což byla asi příčina, proč to všude jinde klesalo.

Dnes jsem letěl myslím akorát podle svých schopností. Někam jsem doletěl, ale když podmínky zeslábly, tak jsem zaslouženě vyhnil. Před druhým otočňákem jsem prolítl nějakou půlkou, ve které bych se možná zachránil, ale ve stejný čas na stejném místě šudlalo několik dalších křídel a taky se nezachránila.

Za letu jsem si všiml jedné roztržené šňůry – Céčko až úplně v galerii po rozdvojení na dvě třiceticentimetrové šňůrky, tak jedna z nich se přetrhla. V kempu mi to pak Šnajbyho šňůrou opravuje Kosťa – díky moc! Na konci šňůry se nechá místo na poutko a protažení a pak se šňůra po délce propíchne jehlou zhruba na délku jehly. Do očka jehly se strčí konec šňůry a protáhne se skrz. Na poutko se přidělá liščí smyčkou. Na druhé straně obdobně – šňůra se na milimetr přesně změří (podle symetrické šňůry na druhé straně křídla) a očko se tentokrát udělá rovnou kolem očka v hlavní šňůře.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route28.9 km (28.9 pt)
Duration1:49

+
XContest