3.8.2021 11:43 Jakub Vrána (Dolní Morava, Czech Republic)

Přes tři rozhledny.

Ocelové monstrum Stezka v oblacích krajinu podle mě hyzdí, ale vyhlídky jsou z ní hezké, chodníček je příjemný a informační panely zajímavé. Syn z toho byl nadšený a mě se to taky líbilo. Jen cesta tobogánem dolů byla dost pomalá.

Fouká dnes JZ, tak si vyšlápnu Slamník a v pohodě z něj startuji. Letím podél hřebene přes žebra, ale není to tak příjemné jako včera při západním větru. Když se dostanu k poslednímu žebru před Sněžníkem, tak musím vyřešit zapeklitou situaci. Laici mi většinou říkají: „Aha, ty jsi na ten adrenalin“ a já jim vysvětluji, že paragliding je čistě o endorfinu a adrenalin mít nechci. Ale teď ho mám. Nedá se tu absolutně nikde přistát, všude je hustý les s vysokými stromy. Když nepřeletím ofukované žebro, tak budu muset plán B teprve vymyslet. Ale na plném speedu se kolem něj dostávám a za ním to konečně začne aspoň trošku pípat. Kousek po kousku se vyškrábu na úroveň Kralického Sněžníku, prohlídnu si rozestavěnou rozhlednu na polské straně a letím podél západního hřebene k dnešní třetí rozhledně na Klapáči. Ale potřeboval bych západní vítr, aby mě západní hřeben podržel. JZ fouká bohužel přesně podél něj, takže když odletím zpod mraku, tak jdu dolů.

Hřeben přelétám a lovím něco u žebra, kde by se v nejvyšší nouzi dalo přistát na plácek s velkými kameny. Podaří se mi zvednout na úroveň jediné louky široko daleko, tak toho využívám a bez problémů tam přistávám. Stejně jsem tu byl trochu v pasti. Když bych se nakrásně vyzvedal, tak by mě to stejně sneslo a výška by mi nejspíš k ničemu nebyla.

Dnes to bylo jasné počasí na záfuk. Ale jsem tu na dovolené, tak jsem nechtěl řešit dlouhou cestu zpátky z Polska.

Na Klapáč si pak aspoň dojdu pěšky. Odstartovat se tu bohužel nedá, tak jdu ještě dolů na lanovku. Dnes jsem toho víc nachodil než nalítal, ale i to bylo fajn, příroda je tu moc hezká.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route11.6 km (11.6 pt)
Duration1:16

+
XContest