18.7.2021 13:27 Jakub Vrána (Mokropsy)

Za dálnici.

V noci na dnešek pršelo jak z konve, tak si říkám, že to asi zase nebude nic moc – vzduch bude vlhký, země podmáčená a stoupáky chabé, podobně jako v pátek. Naplánuji si proto jen povožení u kopce cestou na chatu. Vítr má být podle předpovědi kolem 6 m/s, ale sonda na Koukolce ukazuje jen 2-3 a sonda na Cukráku trvale nadhodnocuje. Bojím se trochu, aby to nakonec ještě nebylo moc slabé, předpovědi poslední dobou moc nevycházejí – třeba včera mělo celý den pršet, ale nakonec to přišlo až večer.

Na Cukráku to je ale silné až až, navíc dost zprava. Je to pochopitelně víc turbulentní, ale stoupáky chodí pěkné, i když se mi je moc nedaří držet. Na vožení u kopce to v tomhle silném větru moc vhodné není – před hranou bez speedu spíš balónuji. Na záfuk by to bylo vynikající, ale na to bohužel nemám čas, tak se rozhoduji přistát. Nad horní přistávačkou se mi to zdá moc silné. Nechci aby mi to nízko nad zemí klaplo, rotor v tomhle větru dosahuje asi až sem. Navíc mi Miki (který je tu dnes s tandemem) říkal, jak ho to tam po přistání pěkně potahalo. Letím proto radši až na velkou louku za dálnicí, kde v pohodě přistávám. Dvoukilometrové šlapání zpátky za ten klid stojí.

Při návratu z chaty jdu ještě jednou – trochu se to uklidnilo, ale zase ne tak moc. Dotočím tentokrát prostor, ale po hřebeni moc daleko neletím, protože cesta zpátky bude boj. Na plném speedu se zpátky dostávám ve slušné výšce, aspoň jsem ho smysluplně využil. Většinou lítám jen s půlkou, protože to mi často zlepší klouzák, plný speed ho už obvykle zhorší. Dnes je klouzák s plným speedem zdaleka nejlepší.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route5 km (5.1 pt)
Duration0:26

+
XContest