7.7.2021 14:17 Jakub Vrána (Gerlitzen)

Slet u jezera.

Dnes už jedu domů, tak nechci podnikat žádné velké akce, ale chci se aspoň podívat na blízký start u Klagenfurtu, kde jsem bydlel.

Odpoledne a s výškou má zesilovat vítr, tak chci jet trochu dřív a jen na startovačku v půlce kopce. Ale hned po startu dostanu trochu naklepáno, vítr jde dost zprava a já jsem schovaný za kopcem. Cestou podél kopce nic nepotkám, tak je to jen slet na přistávačku.

Pěší část výpravy jde na vrchol, kde křídla startují a drží se, tak si to lanovkou vyjíždím ještě jednou. Jde to skutečně mnohem líp. Hned po startu do intervalu jsem ve stoupáku, který ale bohužel nemůžu moc točit, protože jsem pod prostorem. Ale i když z prostoru vyletím, tak je tam hned další stoupák, který můžu vytočit pořádně. Jediný problém je, že mě snáší jednak zpátky do prostoru a jednak dál podél jezera pryč od přistávačky.

Původní plán byl letět podél jezera tam a zpátky, ale dochází mi, že v tomhle větru bych se zpátky asi už nedostal. Letím proto rovnou na přistání. Bez speedu stojím na místě a teprve s plným letím nějakých 10 km/h. Utěšuji se tím, že když klesnu, bude tam vítr slabší, což se potvrzuje, takže na přistání pohodlně dolétám. Z kochacího letu kolem jezera jsem toho moc neměl, dnes to bylo jasné počasí na záfuk, třeba aspoň směrem na Klagenfurt. Ale kolem Klagenfurtu je prostor, takže až tam bych stejně nedoletěl. Navíc mezi jezerem a lesy je dálnice a domy, takže taky kdo ví, jak by to tam bylo s přistáním.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route8.1 km (8.1 pt)
Duration0:38

+
XContest