3.6.2021 11:50 Jakub Vrána (Krupka)

Neprorazil jsem.

Po startu jsem rád, že jsem včera trénoval čelní klapanec. Proletím stoupákem, hned jsem v klesáku a řach.

Dokážu nastoupat jen do 1100, ale letím podél hřebene, protože si říkám, že je jedno, jestli stoupák budu hledat tady nebo o kus dál.

U dalšího stoupáku se to opakuje, pak zase, dostupy se dokonce spíš snižují. Asi v této výšce byla nějaká inverze - nebyl jsem jediný, kdo ji nedokázal prostoupat.

Ani podle mě nejsem příliš netrpělivý - stoupáky se snažím dohledávat proti větru i jinde, ale když v oblasti klesnu 50 m, tak musím dál, jinak bych začal okopávat šišky na stromech.

Vyhnívám v Libouchci, kde to už z loňska dobře znám (https://www.xcontest.org/world/cs/prelety/detail:vrana/26.04.2020/12:38) a kde dnes skončilo hodně pilotů.

Za 20 minut mi jede autobus, na zastávce mě ale vyzvedává Hauso, který tu vyhnil chvíli přede mnou a pro kterého přijel David - díky, kluci!

Na startu jsem tedy podruhé ještě docela včas, ale v souladu s předpovědí už nastoupila vysoká. Něco chvíli točím, ale když z toho vypadnu, tak už se nechytím. Na přistávačce na mě čeká Ondra, který mě bere zpátky do Prahy - taky díky!

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route15.1 km (15.1 pt)
Duration0:59

+
XContest