28.5.2021 14:50 Jakub Vrána (Mokropsy)

Na opačnou stranu.

Při prvním letu fouká ideálních 4 m/s, ale pět minut po startu na mě začne kapat a vlevo vidím mohutné srážky, tak se po vytočení +300 m rozhoduji přistát. Ještě než přistanu, tak pršet přestane, ale jsem moc vzadu, takže se už před hranu nedostávám. Aspoň půl hodinu pak ještě neprší, takže si trochu vyčítám, že jsem to při prvních kapkách zabalil. Ale je lepší na zemi litovat, že nejsem ve vzduchu, než ve vzduchu litovat, že nejsem na zemi. Po půl hodině se přeháňka během deseti minut přežene, ale s tím ustane i vítr.

Čekám další půl hodinu na startu a nakonec startuji do intervalu. Díky tomu se naštěstí v pohodě zachytím a rychle jsem v +200 m. Na Cukráku obvykle lítám doleva. Po nějaké době ale vidím vpravo od startu točit ptáky, tak se po vytočení chvílemi až pětkového stoupáku rozhoduji zkusit to dnes doprava. Není tam žádný svah, který by mě podržel, ale i tak to jde překvapivě dobře. Moc to neklesá a občas vlítnu aspoň do nějaké jedničky, kde trochu doberu. Pohrávám si s myšlenkou napojit se na hřeben za Vltavou, kam bych nejspíš doletěl, ale je už tam nižší prostor, takže by to bylo trochu problematické. Místo toho letím podél hranice prostoru dopředu a když klesnu na +400, tak se vracím zpátky.

Do mobilu jsem si dal nějaké otočňáky, abych se seznámil s jejich používáním a na závodech z toho nebyl vyjukaný. Dolétám aspoň k tomu prvnímu, zahraje mi vítězná znělka a s výškou +0 se vracím na start. Vítr ale bohužel ustal. Celé odpoledne sonda ukazuje chvíli 2 m/s, za 20 minut zase 5, já se bohužel trefil do okna slabého větru. Stoupák taky žádný nenacházím, tak po dlouhé době přistávám na Cukráku dole. Trochu mě překvapí vítr od kopce, takže přistávám poněkud po větru, ale uběhnu to.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route8.9 km triangle (12.5 pt)
Duration0:56

+
XContest