16.5.2021 11:40 Jakub Vrána (Suchomasty)

Ke skále.

Fouká 5 m/s, v nárazech 8 a na startu si říkám, že to bude asi na hraně. Ale odstartuji v pohodě a letí se mi dobře, bez problémů se prosazuji i bez speedu. Vzhledem k silnějšímu větru se ale držím dál od svahu, takže výšky moc nenabírám. Po chvíli vletím do stoupáku, ve kterém udělám jen pár otoček, protože nechci skončit za hranou, ale i tak docela nastoupám, tak letím k lomu. Celou dobu fouká trochu zprava, ale v gajblu mě to najednou táhne doprava a je tam stoupák jako hrom. Než z něj vypadnu, tak naberu nějakých +250 m nad start a vydávám se doprava ke skále za lomem, kam jsem se vždycky chtěl podívat.

Dolétám k ní, mám pořád +100 a otáčím se. Zpátky ale s touhle výškou nemám šanci doletět, tak přistávám na poli u drátů. Říkal jsem si, že to otočím ještě aspoň s nějakou výškou, ale byla to chyba. Měl jsem se na skálu napojit, zkusit ji posváhnout a čekat, jestli k ní nepřijde stoupák. Tutovka by to rozhodně nebyla, ale své šance bych aspoň trochu zvýšil.

Zapomněl jsem si dnes pití, tak se ještě stavuji u Davida na vodu – díky!

Mým dlouhodobým cílem je strávit co nejvíc času ve vzduchu. Ale když si mám vybrat, jestli se budu hodinu plácat u startu a nic z toho, nebo 20 minut někam poletím a zkusím se vrátit, tak mě to rozhodně láká víc i s rizikem, že pak půjdu 40 minut zpátky pěšky.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route3.8 km (3.8 pt)
Duration0:22

+
XContest