15.5.2021 10:58 Jakub Vrána (Řevničov, Czech Republic)

Nepohrdl jsem.

Na Řevničově jsem dlouho nebyl, protože na termiku jsou lepší místa a svahůvka mě v sezóně zase tolik nebere. Ale už týden prší, další týden má zase pršet, tak dnes dávám zavděk i místu, které mám na podzim nejraději.

Při mém příjezdu padá pár kapek a fouká jen asi 2 m/s, ale přeháňka rychle ustává a vítr přidává. Jako jeden z prvních startuji a jde to překvapivě dobře. Hned naberu asi +60 m nad start, v gajblu trochu doberu, takže ho v klidu přeskakuji. Na Summitu jsem tady ještě neletěl a jde to snadněji. Vzhledem ke svým několika dřívějším přistáním v průseku chci letět konzervativněji, což se mi daří dodržet. Když spadnu na +40, tak se v úsecích s krátkým lesem trpělivě vyzvedávám, až zase doberu aspoň na těch +60. Na konci se zaseknu opravdu dlouho. Jeden pilot cestou za mnou vyhnívá, jeden to předčasně otáčí. Jeden doletá až ke mně a vydává se zpátky s podle mě malou výškou. Já to asi po čtvrt hodině vyšudlám zpátky na těch +60 a letím zpátky, což je s touto výškou skoro bez rizika.

V gajblu si vytočím až na +150, díky čemuž se na půlce speedu pohodlně vracím až ke startu, kde znovu přitáčím, dolétám až nad vesnici a zase zpátky. Odpoledne něco mám, tak už musím končit, i když by to pořád šlo.

Jsem rád, že i když jsem letěl o dost opatrněji, než jsem tady lítával, tak jsem stejně doletěl na konec a zpátky a skvěle si to užil.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route11.9 km triangle (16.7 pt)
Duration0:56

+
XContest