9.5.2021 13:01 Jakub Vrána (Karlík)

Ke Karlštejnu.

Odpoledne něco mám, tak jdu dnes aspoň na chvilku. Ráno se nehnul lísteček, tak vyrážím až v poledne, kdy sondy začaly něco ukazovat.

Na startu je ještě jeden pilot a pomáhá mi se startem chase vám - díky!

Nad dráty chytám velmi živý stoupák. Nesnáším moc dobře, když mě to zhoupne dozadu a začnu couvat, tak z něj po chvíli odlétám. Říkám si, že na vožení u kopce stejně moc výšky nepotřebuji. Pak ale chytám jeden mnohem klidnější, který mě vyveze až k prostoru. Přestávám točit a říkám si, že to snad brzo začne klesat, ale stoupák je šíleně široký – snad nejširší, v jakém jsem kdy byl. Dám uši a speed, ale většinu času i tak pořád stoupám. Později změřím, že jsem uletěl ještě 800 m, než jsem začal na uších se speedem klesat.

Výšku využívám na výlet ke Karlštejnu, což je nádhera. Nedošlo mi, že je takhle blízko Karlíku. Před otočkou žádný stoupák nepotkávám, ale otáčím se tak, abych se vrátil k hrance, kde by snad něco mohlo být.

Není tam ale bohužel nic, před přistáním mě trochu překvapí směr větru – stoupák asi musel být kousek přede mnou a nasával si vzduch. Mě už ale nenasál.

Brzké přistání mi nevadí, stejně už musím vyrážet a u startu bych přistál i tak.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route7.9 km triangle (9.5 pt)
Duration0:36

+
XContest