28.4.2021 12:46 Jakub Vrána (Raná, Czech Republic)

Dnes nikam.

Chtěl jsem si dát lítací pauzu, ale Chrousti se jeden po druhým ráno ptají, jestli někdo nechce svézt na Ranou, tak se neudržím. Mají být dnes trochu cirry, tak si říkám, že to aspoň bude klidnější.

Na startu si počkám na interval a rychle vytočím do 700 m, s druhým stoupákem pak do 1000, ale na odlet mi to přijde málo. S malou výškou jsem poslední dobou nikam nedoletěl, tak se vracím zpátky před kopec a doufám, že další stoupák půjde výš. Párkrát ještě potočím, docela dlouho se držím i nad přistávačkou, ale nakonec musím přistát.

Nejzajímavější okamžik letu byl hned v páté minutě, kdy jsem vypadl ze stoupáku po větru. Pak se k němu vždycky vracím na speedu, protože bez něj člověk může taky zůstat celou dobu v klesáku za ním a letět jen podél stoupáku dolů. Do stoupáku se ale vracím šikmo, takže mi to na půlce speedu klape a musím řešit kravatku. Negativka úplně není potřeba, ale trochu víc brzdy jo.

Pak už jen stejný průběh, jako když jsem na Rané začínal - odstartovat, chvíli se povozit u kopce, občas trochu přitočit a když to jde, tak přistát nahoře. Když to nejde, tak dole a zase pěšky nahoru. Čtyři starty se mi dnes povedly, jeden ne, což je na mě docela dobrý poměr. Interval jsem trefil vždy.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route5.8 km FAI (9.3 pt)
Duration1:00

+
XContest