26.4.2021 12:32 Jakub Vrána (Čerťák, Czech Republic)

K Milešovce.

Petr Kožíšek startuje brzo a drží se jen tak tak. Několikrát už to vypadá, že jde na přistání, ale nakonec se vždycky vyškrábe. Ostatním se do toho proto moc nechce. Pak startuje David s Kosťou a točí slaboučký stoupák.

Já si počkám na interval a hned po startu mě to zvedne za koule, jak jsem na Čerťáku zvyklý. Hned jsem v nějaké dvojce, později trojce a dostávám se asi 300 m nad start. Pak z toho ale z ničeho nic vypadávám a už to nenajdu.

Propadnu se až na -20 m, ale u startu se zase vyzvedávám. Další stoupák už udržím, ale končí v 1500. Na startu je pořád klídek, snad 20 pilotů pořád čeká. Odlétám proto sám.

Plán je letět po větru a když mě to nebude moc sfoukávat, tak zkusit trojúhelník, jinak záfuk. Vítr měl dnes podle předpovědi být kolem 3 m/s, navíc v celé výšce stejný, tak by to mohlo jít.

Další stoupák končí v 1550, další v 1600. Opravdu jsou dnes asi tak nízké dostupy, i když měly být vyšší. I absence kumulů by tomu odpovídala, protože původně měly být.

Za Milešovkou chci přeskočit k dalšímu vršku. Jsou tam stromy a ve čtyřkovém klesáku si nejsem jist, jestli je přeletím. Za nimi na mě čeká dnes nejsilnější stoupák, místy až 3,5 integrovaný. Zachránil jsem se z 80 AGL.

Po větru (nebo spíš trochu bokem na vítr) to moc neuhánělo, tak zatáčím na trojúhelník. Bez speedu to ale moc neletí, tak musím šlapat plný. U hřbítku za polem u vesnice je akorát klesák. Podívám se na kouř z ohně, který jde bokem na vítr, tak letím tím směrem. Vario tam párkrát pípne, ale už se v tom neudržím.

Zpátky dvěma vlaky a busem.

Bez mraků a s nízkými dostupy to bylo dnes těžké. Ze stoupáků jsem navíc neustále vypadával, neletělo se mi moc dobře.

Po návratu ještě svahůvka a díky tomu, že jsme přijeli jedním autem tři, tak ještě svážíme auto Honzovi Krejcárkovi.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route20.9 km (20.9 pt)
Duration1:46

+
XContest