23.4.2021 12:38 Jakub Vrána (Mokropsy)

Do Krňan.

Vzduch je podobně nepříjemný jako včera, jen do toho ještě chodí pořádné stoupáky ze sluníčka. I když docela fouká, tak se mi několikrát daří držet sotva v úrovni startu. Důvodem je nejspíš klesák, proti kterému ani základní vítr zvedaný o svah nepomůže. Stoupáky se mi nedaří točit. Někdy vario vystřelí na 5 m/s, ale vzápětí padá na nulu. Když se na to místo vracím, tak už tam nic není. Jednou mi to i klapne.

Pak se mi konečně daří vytočit prostor, dávám uši a můžu letět. Druhý dnešní stoupák se mi nedaří ustředit, až z něj nakonec definitivně vypadávám. Další stoupák je docela v pohodě, zase dotáčím a pak chvíli driftuji v 1000 m. Letím na Krňany, nad kterými je pěkný mrak a snad čtvrt hodiny se tam plácám v 600 m n.m. Občas 30 m nastoupám, pak to zase ztratím a takhle pořád dokola. Dál za vesnici si netroufám, protože tam je les. Nakonec se nulka, která tam celou dobu byla, mění v -2 a já musím přistát.

Z Krňan jezdí autobus jednou za hodinu a půl a zrovna ujel. Asi po půl hodině mi zastavuje prima chlapík v dodávce a bere mě do Štěchovic – díky!

Dnes to chtělo být někde, kde by se dalo držet nad 1000 m. Cukrák byl na mě moc těžký. Původně jsem chtěl jet na Doubravu, ze které Víťa dnes uletěl kilo, ale nechtělo se mi tak daleko.

Po návratu na Jíloviště opravená sonda ukazuje 7 m/s a nárazy 13, tak už ani znovu nejdu na start.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route17.9 km (17.9 pt)
Duration1:13

+
XContest