14.4.2021 13:48 Jakub Vrána (Mokropsy, Czech Republic)

Do Přestavlk.

Když si rozbalím křídlo, tak přijíždějí hasiči a shánějí se po někom na stromě. Já ale o ničem nevím - přišel jsem, až když bylo po všem. Pilot je asi 100 metrů zpátky za žebrem a podle záchranářů je v pořádku. Přilétá vrtulník a vytahuje ho nahoru (https://www.novinky.cz/krimi/clanek/paraglidista-visel-na-strome-u-trampske-osady-u-prahy-zasahoval-vrtulnik-40357026).

Když vrtulník mizí, tak startuji a po chvíli už jsem ve stoupáku. Vidím křídlo na stromě, které je potrhané. Ale taky vidím, že vrtulník přistál nahoře a zrovna se chystá zase startovat. Letím proto rychle na přistání nahoře, abych mu vyklidil prostor, ale pořád to stoupá, tak se nechávám unášet a když už jsem dost daleko, tak zase točím.

Dotáčím prostor, dávám uši a letím po větru. Chytám zase pěkný stoupák, zase dotáčím prostor a v pohodě pokračuji.

Před Slapy vlétám do klesáku, který se nad vesnicí mění ve stoupák. Zrovna jsem vylétl z prostoru, takže bych mohl získat trochu rezervy, ale bohužel se mi nedaří zachytit, což znamená vyhnívku. Přistávám u Přestavlk, kde jsem v dětství strávil nejedno léto.

Byl jsem dnes dost nervózní - jednak trochu ze sondy, která už od včerejška ukazovala nesmyslné hodnoty (základ 13 m/s, nárazy 18), i když foukalo tak 4, v nárazech možná 6. A jednak samozřejmě z vrtulníku. Přitom byl dnes dobrý den, kdy se dalo něco uletět.

Ze zastávky vzdálené 1,2 km mi to jede za 7 minut, což nemůžu pěšky stihnout, ale hned mi staví milá paní, takže to nakonec přeci jen zvládám - díky!

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route17.4 km (17.4 pt)
Duration0:30

+
XContest