1.4.2021 15:57 Jakub Vrána (Mokropsy)

K autu v Praze.

„Musím“ dnes ještě jednou odstartovat, protože auto mám vpravo dole před startem a pěšky se mi k němu jít nechce. Start je zase v pohodě a celkem rychle se mi daří nabrat +200 m nad start. Ještě bych klidně létal, ale čím později budu otálet, tím níž se asi budu dostávat a pak bych k autu už asi nedoletěl. Zkouším to proto hned. Ale auto je prakticky přímo proti 5m/s větru, který jde v této části skoro rovnoběžně se skálou, takže se od ní držím dál, protože tam bude narychlený. Tím pádem mě to ani nezvedá a výška rychle ubývá. Když jsem zhruba ve výšce startu, tak to obracím – správné rozhodnutí. Dostávám se postupně až na nějakých -30, ale po větru to pěkně sviští a zpátky u startu se rychle zachraňuji. S pomocí gajblu tentokrát vytočím +400. Dost mě to sneslo, ale i tak mám u startu asi o 100 m výš než minule, takže doprava tentokrát s rezervou dolétám, i když klouzák je na půlce speedu jen nějakých 3:1.

Přistání je skvělé. Dojde mi, že za stromem to bude turbulentní, přistávám proto radši dál od něj. Správně se vykrátím (částečně i nad řekou) a dosedám v pohodě na krásnou travičku.

Den dnes nějaký potenciál měl, ale kvůli zavřeným okresům jsem si ho netroufl využít. I tak mám ale radost – z uší pod prostorem, z dobrého rozhodnutí nevracet se před hranu, z první otočky při letu k autu a konečně z podařeného přistání na území Prahy.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route6.6 km (6.6 pt)
Duration0:37

+
XContest