26.3.2021 11:21 Jakub Vrána (Los Gigantes, Spain)

Giganti.

Včera byl pořádný vichr z JV, tak jsem vynechal, i když mi Jirka pak říkal, že na SZ se v závětří lítalo. Dnes fouká o něco míň z JZ, takže v závětří není nic, ale Los Gigantes je trochu schované za Gomerou, tak jedu tam. Na startu to jde zprava a je to trochu nárazové, takže start dvakrát kazím. Pak odletím, ale nad mírným svahem schovaným za hranou vpravo letím docela dlouho snad metr nad zemí. Pak se konečně zvednu a tlačím se proti větru. Čím víc jsem ale vpravo, tím víc jsem v rotoru za Giganty, tak mi to dokonce jednou klapne.

Když přiletím před hory, tak zvažuji zatočit doprava a o Giganty posváhnout, ale nevím, jak se budou prudké skály u moře chovat, tak raději letím doleva po větru.

Let podél pobřeží je nádherný. Průběžně si vybírám místa, kde by šlo přistát, až minu jedno z posledních. Chci se na něj vrátit, ale proti větru to skoro neletí. Vybírám si proto jedno trochu horší, které je za hrankou. Bojím se, abych nebyl krátký, ale nakonec se to rozletí a jsem skoro dlouhý. Nakonec ale docela v pohodě přistávám.

V silném větru to dnes nebylo nic moc, točit jsem si nic netroufl. Když bych zatočil ke Gigantům, tak bych se o ně třeba vyzvedal, nebo bych naopak skončil rozmáznutý o skálu nebo v moři.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route8.2 km (8.2 pt)
Duration0:16

+
XContest