23.3.2021 12:32 Jakub Vrána (Ifonche)

Sluníčko.

Dnes je poprvé jasno, tak vyrážíme dřív než obvykle. Podle Jirky je brzo lepší startovat z Ifonche, což je logické – je to výš. Jedeme proto tam. Na startu ale ještě strávíme dost času – nejdřív si uděláme malou procházku při čekání na Jirku. Já si chystám chase-cam. Pak řešíme, jestli nebylo lepší jet na Taucho, protože tady přes půlku času fouká do zad – základní vítr dnes nefouká a nasvěcované to je hlavně za námi, takže stoupáky se trhají tam. Před námi je ale zase o dost větší nahřívaná plocha, takže někdy se něco utrhne i tam. Když zavane z toho správného směru, tak na berana v pohodě startuji.

Pravá strana zubů je ve stínu, takže stoupáky se budou trhat vlevo od nich, snažím se proto dostat tam, což se mi po chvíli daří. Je to tam ale taky dost hrbolaté, protože to je za dalším hřebenem, kde se stoupáky asi trhají taky. Po nějaké době se mi daří vytočit do 1300, tam to zdá se končí. Letím na Taucho, odkud ráno taky startovali, ale teď ani tam nikdo není.

I na Tauchu je to dost živé, slunce to dnes dělá snad divočejší než při včerejším svahování v mírném rotoru. Blízko u skal to chodí, ale nechci se na ně úplně lepit, protože na nich třeba při klapanci nechci skončit. Stoupáky se mi nějak konzistentně točit nedaří, je to spíš takové prolítání oblastí, kde to 1/3 času rychle stoupá a 2/3 času letím buď v nule nebo trochu dolů, takže celkově jdu nahoru.

V rámci snahy o nechávání si větších rezerv usuzuji, že to pro dnešek stačilo a letím k motokárám, kam jsme chtěli jít odpoledne se synem, kde v pohodě přistávám.

Bylo to dnes krásné, ty výhledy stály za to. Jsem rád, že jsem do toho šel. Nepotřebuji ale ani honit nějaké výkony, takže jsem i rád, že jsem včas bezpečně přistál.

GliderUP Summit XC4 (EN B)
Route9.5 km FAI (13.3 pt)
Duration0:58

+
XContest