26.2.2021 14:31 Jakub Vrána (Koukolova hora, Czech Republic)

Zase pozdě.

V Děčíně jsem byl pozdě, na Řevničově jsem byl pozdě, tak si dnes říkám, že pojedu podle předpovědi a nebudu čekat na sondu. Předpověď a pak i realita je ale dnes hodně točivá. Ráno JZ, odpoledne se má stáčet na SZ, pak dokonce na SV. Chci vychytat SZ, který má podle původní předpovědi začít kolem jedné, později to posunou na druhou. Nicméně když se v jednu koukám na sondu, tak vidím, že už se to stočilo. Ve dvě jsem na startu, ale bohužel to zeslabilo, tak půl hodiny čekám. Pak to zase zesiluje, ale už je to spíš ze severu, nicméně do toho i tak startuji.

Na půlce speedu se proti větru vanoucímu podél svahu sotva prosazuji a pomalu klesám. Na svah se nelepím, protože s tímhle směrem nechci riskovat klapanec. Po chvíli mi je jasné, že to na přistávačku nedám a realizuji záložní plán – přeletět rybníky a přistát za nimi. Pokud by nevyšlo ani to, dalo by se ještě přistát před rybníky, ale tam je fakt málo místa – vepředu rybník, vzadu rybník, vlevo úzká cesta mezi nimi a vpravo koleje, po kterých docela často jezdí vlak.

Přistávám nakonec v pohodě a kolem jdou prima lidi. Nejdřív maminka s dítětem říká, jak jsem krásně letěl (kdyby jen věděla!) a jestli jsem plánoval tady přistát. Říkám, že nejdřív ne, ale potom už jo. Pak jde ještě kolem pán, který říká: „Už jsem se bál, že dnes neuzrajou žádní paraglidisti.“ Nakonec aspoň jeden uzrál…

Dnes byla blbost chodit. Hodinku by se asi dalo dobře polítat a vítr nijak silný ani nárazovitý být před frontou neměl, ale i náhlá změna ze 2 na 6 m/s spolu se změnou směru není moc příjemná. Navíc jsem si zapnul blbě kokon, jedna šňůrka vedla vrchem místo spodem.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route0.7 km (0.8 pt)
Duration0:05

+
XContest