22.1.2021 15:43 Jakub Vrána (Řevničov)

Silný západ.

Icon a Arome se zase moc netrefily, pravdu měl tentokrát Aladin, který to hlásil silné až do odpoledne. Všechny předpovědi se shodly jen na tom, že by to odpoledne mělo slábnout.

Když to podle sond po druhé opravdu slábne, tak vyrážím, ale po mém příjezdu to naopak začne znovu zesilovat. Čekání tentokrát strávím povídáním s ostatními piloty, tak to rychle uteče.

Pak to celkem náhle zmírní a nějakou dobu to nezesiluje, tak do toho startuji. Petr mě trochu zatlačí, takže se dostanu před hranu – díky! Ale příjemně mi v tom moc není. Fouká to hodně ze západu a když letím doprava, tak spíš stojím na místě. Defenzivně radši letím dál před hranou, takže to ani moc nenosí, jsem tak kolem +20 m. Po dvaceti minutách se mi zdá, že to zase trochu zesiluje, a vzhledem k tomu, že se mi to nelíbilo ani do té doby, tak radši přistávám. Ostatní létají dál, ale třeba Tom chvílemi taky spíš balónuje.

Pak to zase trochu slábne. Při jednom startu mě to dostrká až na pole, při dalším mám zavlečené ucho, napotřetí konečně startuji. Pak to zeslabí až moc, tři piloti vyhnívají, Tom strategicky přistává ve svahu na vysoké trávě, aby měl suché křídlo, a držíme se v tom jenom já s Petrem.

Rozsah rychlostí větru, ve kterých můžu na Makalu lítat, mě začíná dost limitovat. Většinu času jsem aspoň na půlce speedu a musím se držet dál před hranou, aby mě to při zesílení nepřefouklo – nemám potřebnou rychlostní rezervu.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route2.5 km (2.5 pt)
Duration0:22

+
XContest