20.1.2021 15:07 Jakub Vrána (Řevničov)

Do gajblu.

Icon a Arome předvídají, že se včerejší vichr zklidní už ráno, ale dnes se netrefují. Od deváté koukám na sondu, ale až do odpoledne hlásí průměr kolem 7 m/s a nárazy až 10. Pravdu má GFS, které předvídalo zklidnění odpoledne. Přijíždím kolem druhé, ale stejně jako dalším dvěma pilotům, kteří tu už jsou, se to zdá moc silné. Ani GH se mi v tajícím sněhu moc dělat nechce, tak se jdu podívat na svah, jestli tam taky tak fouká a pak prostě čekám v autě. Kolem 14:45 to začíná slábnout, tak se chystáme, ale já zjišťuji, že mám promotané popruhy. Trochu se tomu divím, protože je od sedačky neodpíná, ale pak mi to dochází – sedačka se protočila skrz popruhy. U staré sedačky se mi to taky stávalo, než jsem se ji naučil balit tak, že se popruhy protáčet přestaly.

Náhle to zesláblo skoro až moc. Kluci vyhnívají, mně se v tom daří držet a vychází mi to až na výlet do gajblu. Tam si říkám, že jestli se vyzvedám +60 m nad start, tak poletím dál, a jestli na +50, tak se vydám zpátky. Naberu +56, ale stejně to zkouším, což je chyba. Než se rozmyslím, jestli poletím na půlce speedu nebo na plném, tak už mám najednou jen +10 a je mi jasné, že to asi nedám. Před stromy přilétám s –10 a zákonitě vyhnívám.

V květáku to nesu do gajblu, kde startuji z průseku. První start ale zkazím, čehož později lituji, protože zrovna pěkně foukalo a nejspíš bych se vyzvedal. Ještě si při tom natrhnu bundu, takže mi z ní začne padat peří. Druhý start už je lepší, chvíli se držím ve výšce startu, ale nakonec stejně vyhnívám. Odstartovat tak, abych doletěl až zpátky se mi ani tentokrát nedaří.

Na oficiálním startu kluci ještě groundí, tak se k nim přidávám a při západu slunce ještě chvíli posvahujeme. I takhle večer je to celkem turbulentní a slábne to, tak včas přistávám nahoře.

Nová sedačka mi moc štěstí nepřinesla, zatím jen dva nepovedené dny. Aspoň že do kokonu se mi daří nezouvat bez problémů.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3.6 km (3.6 pt)
Duration0:23

+
XContest