27.12.2020 10:38 Jakub Vrána (Beroun, Czech Republic)

Příchod nárazů.

Ráno má foukat jen 2 m/s, ale postupně to má zesilovat až na 5, s nárazy 8, podle některých modelů až 10. Sondě na Berouně se nelíbí mráz, tak to jedu ověřit osobně. Na startu fouká kolem 4 a start je v pohodě.

Hned mě to krásně zvedá a bez pentlí letím rovnou až k Zahořanům, postupně naberu +100 m. Zpomalím jen u zoraného pole, kde je stoupáček, který mě zvedne až na +160. Skoro na konec hrany doletím s krásnou výškou +100 a bez problémů se vracím ke startu, kde zase něco nabírám. Výlet na druhou stranu pojímám konzervativněji. Fouká trochu víc z jihu, takže o hřebínek vlevo od startu to moc zvedat nebude. Otáčím se proto raději dřív a dobře dělám, opravdu to v této oblasti moc nenosí.

Dopředu před kopec se mi moc letět nedaří, rychle to začne klesat. Při druhém výletu doprava to začíná být neklidné – chvilku dvojka nahoru, chvilku čtyřka dolů, občas musím šlápnout do speedu. Rozhoduji se proto znovu až na konec neletět a raději včas přistávám. Chvíli potřebuji i plný speed, abych se od kopce prosadil, nad přistávačkou ale už fouká tak akorát.

Dnes trochu kratší, ale ze začátku velmi příjemné. Stejně jako včera svítilo sluníčko, ale dnes byl trochu opar.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route9.4 km (9.4 pt)
Duration0:51

+
XContest