26.12.2020 11:02 Jakub Vrána (Suchomasty)

Sluníčko.

Mám pocit, že jsem sluníčko neviděl snad měsíc. Ono to asi tak dlouho nebude, ale proti těm věčným mrakům je to velká změna.

Fouká ZJZ, což na Klonku nevadí (třeba na rozdíl od Řevničova), tak jedu tam. Ve vzduchu už jsou dvě křídla a zatím to vypadá na dostaveníčko UP. Rychle se přidávám, start je dnes v pohodě. Pak přichází i další piloti.

Dělám výlety doleva nad vesnici a doprava k vápence. Občas chodí i nějaké stoupáčky, tak občas něco točím. Jednou koukám, že Jake je snad o sto metrů výš až nad údolím vpravo, tak letím k němu a stoupák ještě chytám. Letím pak až daleko k vápence.

Můj plán je zhruba po hodince přistát, zajít si na záchod, dát si teplý čaj, trochu se ohřát a pak zase pokračovat. Na Klonku jsem nahoře ještě nepřistával, ale vychází mi to skvěle. Před kopcem ztratím výšku až tak na +10 m, zpátky u hrany těsně přeletím stromy a otočím se zase proti větru. Chce mě to zvedat, ale bržděním skoro k bodu přetažení a následným povolením se mi daří výšku ztratit, takže nakonec dosednu krásně na baletku.

Odpočinu si, prohodím slovo s Tondou, kterému se do větru nyní zesíleného asi na 5 m/s nechce úplně startovat, a můžu jít znovu. Všimnu si ale větvičky ve šňůrách, jdu ji vymotat, u toho mi to zvedne křídlo, tak ho chytím za ucho, při tom se mi šňůra přehodí přes křídlo, takže se radši celý odepnu a nahoře si to srovnám – no zdržení snad půl hodiny. Mezitím sluníčko zase zalezlo za mraky, ostatní přistáli, takže už to není tak dobré jako dopoledne, ale lítá to pořád hezky.

Před přistáním chci přeletět nad velkým ohněm rozdělaným za přistávačkou, ale najednou koukám, že to na oheň fouká od kopce! Asi se to kolem ohně pěkně mele. K autu už každopádně nedoletím a přistávám ve výživném klesáku u hlavní přistávačky, ale i tak bez problémů.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route5.1 km (5.1 pt)
Duration1:20

+
XContest