25.12.2020 15:14 Jakub Vrána (Mokropsy, Czech Republic)

Hodobožový Cukrák.

Obvykle se na vánoční svátky navštěvujeme s širší rodinou a pak jedeme lyžovat, ale letos je kvůli COVIDu všechno jinak, tak vyrážím na Cukrák. Předpověď původně slibovala polojasno po frontě, tak jsem si vzpomněl na podzimní Cukrákovou divočinu, ale dopoledne nakonec ještě prší. Po obědě pršet přestane, je pořád zataženo, ale místy prosvítá obloha. Vítr je ideální 4 m/s SZ, tak vyrážím. Cestou z parkoviště na start spadne pár krupek sněhu, ale hned je to pryč.

Start třikrát pro jistotu ruším. Fouká trochu zprava a když zvednu křídlo, tak se otočí o víc jak 45 stupňů proti větru. To mě znervózní a s vidinou minulého Jakeova zavětvení to radši včas ruším. Pak si to dám víc doprava, zvednu to tentokrát líp, ale musím popoběhnout trochu nahoru. Zrušení by poslalo křídlo na větve, tak už nemám jinou možnost než konečně odstartovat. Jake startuje chvíli po mně bez problémů.

Držíme se většinou kolem +40 m nad start, takže na žádné velké výlety po okolí to není, ale po delší době bez lítání si užívám i hoblování startu. Jednou se vydávám doleva, ale bohužel zrovna v momentě, kdy to Jakea u startu zvedne snad o sto metrů výš, takže o to přijdu.

Tak 10 km před námi je slušná průtrž, ale nepostupuje to směrem k nám, ale jde to kolmo před námi na JZ. Na nás spadne jen pár krupek, ale je to zase hned pryč.

Jake na mě volá, že půjde na přistání nahoru, tak mu radím, ať si to víc nadletí. Nakonec si to ale rozmyslí a jde přistát dolů, já chvíli před setměním letím za hranu, kde v pohodě přistávám. Dnes pro jistotu trochu dál než u stromů jako obvykle, i když podmínky byly klidné.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route4.8 km (4.8 pt)
Duration1:01

+
XContest