3.12.2020 14:20 Jakub Vrána (Řevničov)

Na sněhu.

Nasněžilo a netaje to, tak chci vyzkoušet chase cam, mohly by to být pěkné záběry. Ale místo obvyklého přivázání kamery k pultíku ji zkouším při startu nechat na zemi a není to dobrý nápad. Soustředím se na to, abych na ni nešlápl, občas mi překáží, takže místo na ovládání křídla se soustředím na kameru, podle čehož to dopadá. Jednou se odlepuji, ale je to zrovna slabé, tak jen slétávám.

Pak chase cam sundám a startuji napoprvé. Zezačátku je to slabé, ale Petr Polách nám ukáže i jeden stoupáček, tak všichni radostně točíme. Nijak vysoko nás nezvedne, ale i tak je to příjemné zpestření. Vítr fouká dost z jihu, na výlet do gajblu nebo dál to dnes není, tak se plácám u startu a jen občas zaletím nad les.

Ostatní přistávají a pak to ze slabého větru sotva na udržení zesiluje najednou snad o 3 m/s. Šlapu půlku speedu, pak celý, snažím se letět kolmo od hrany, ale pořád couvám. Když jsem za posledními stromy, tak to vzdávám, na chvíli se otáčím a letím nad pole. Výšku ale moc nemám, tak se zase rychle otáčím zpátky a v pohodě přistávám. Po přistání mi to foukne do křídla zezadu, takže se to tam určitě mlelo. Na Řevničově jsem už zažil ledacos, ale přefouknutí poprvé.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3.7 km (3.7 pt)
Duration0:49

+
XContest