17.11.2020 13:44 Jakub Vrána (Suchomasty)

Živější Klonk.

Když přijdu, tak si jeden pilot srovnává křídlo na poli, prý ho to za letu sfouklo do šípku. Jde na start znovu, ale aniž by chtěl startovat, tak mu to zvedne křídlo a je v šípku znovu. Přijde mi, že to ještě zesílilo, tak mu to asi čtvrt hodiny pomáhám vysvobodit, během čehož to slábne. Já startuji pomocí A+C trochu se štěstím – dávám si to hodně dolů a po zvednutí křídla vybíhám nahoru, ale i tak mě to zvedne skoro až na hraně. Hned šlapu speed a v pohodě se prosazuji. Pak už se lítá dobře, držím se dnes dál před hranou, kde to pořád dobře nosí. V lavóru vpravo to chce speed. Nevím přesně, čím to je – v levém lavóru to jde i bez něj, ale vpravo mě to sfoukává. Asi je lavór vpravo míň prudký.

Po chvíli přichází Vítek, se kterým jsme se domlouvali. Jednou ho to při startu přefoukne na pole, ale podruhé startuje na pohodu. Obdivuji jeho sebejistotu – dělá prudké zatáčky, jednou i 360°, nebojí se toho. Na Céčkovém křídle si to asi může dovolit, já na low-B lítám přeci jen opatrněji.

Vzhledem k silnému větru výšku zase tak dobrou nemám, max. kolem +40 m nad start. I když je pod mrakem, tak občas jedu i 3 m/s nahoru, jinde ale zase 3 m/s dolů. Dobře to nosí nad smrky vlevo, kde je taková skalka.

Vydávám se doprava k vápence a doufám, že se zvednu o vedlejší kopec, ten ale nic nedává. Zpátky doletím skoro až na oficiální přistávačku, ale tam vyhnívám. Moc mi to nevadí, stejně už potřebuji jet domů, jen jsem chtěl přistát u auta.

Dnes super den – jsem rád za trochu silnější vítr, slaboty mě moc nebaví. Jsem i rád, že jsem nejel na Řevničov, kde byly dnes davy a kterého jsem si poslední dobou užil až až. Na ZJZ jsou Suchomasty dobré, Řevničov je lepší na JJZ, na který to zase moc nejde na Suchomastech. Cestou domů na mě spadlo pár kapek, tak je dobře, že jsem nečekal na zeslabení větru, které mělo přijít později odpoledne.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route2.9 km (2.9 pt)
Duration0:58

+
XContest