25.10.2020 14:16 Jakub Vrána (Beroun, Czech Republic)

Klidná podzimní termika.

Na Berouně fouká asi 3 m/s z JJZ a startuji v pohodě napoprvé. Ve vzduchu je nás kolem sedmi křídel, ale bez problémů se vejdeme – na Berouně je místa dost. Letím doleva až před Ostrý, tak daleko k němu jsem se myslím ještě nedostal. Pak letím i doprava a začínám se vracet s výškou +50 m nad start. Cestou zpátky se díky ptákům trochu přizvednu, takže se přes hřbet u Dědu poprvé dostanu horem a nemusím to oblétat předem. Zkušenější piloti letí i dopředu skoro až nad nádraží a drží si krásnou výšku, mně se ale nedaří najít správnou stopu a vždy se velmi brzy vracím. Soustředím se dnes na vodorovný let bez kyvů. Když se křídlo zhoupne trochu dozadu, tak ho odbrzdím, a když jde naopak dopředu, tak ho trochu přibrzdím. Daří se to docela dobře.

Chodí krásné, klidné, maximálně jednaapůlkové stoupáky. Dostanu se sice jen nejvýš do +150 m, ale i tak je to takhle na podzim odměna. Zkouším i klapance – nejdřív bez speedu, pak s. Levý, pravý, čelní – všechno v pohodě, jen u prvního na speedu zapomínám pustit speed.

Před přistáním chci letět ještě trochu dopředu, ale už to zeslabilo a výšku mám malou, tak se nedostanu ani na kraj pole a musím zpátky.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route6.4 km triangle (9 pt)
Duration1:50

+
XContest