8.10.2020 11:27 Jakub Vrána (Suchomasty, Czech Republic)

Dvakrát k továrně.

Sonda na Koukolce ukazuje JZ 4-5 m/s, v nárazech 6-7, tak jedu na Klonk. Občas to jde trochu víc ze západu, ale to tady nevadí tolik, jako když to jde z jihu – na jihu je ještě jeden hřeben, za kterým se dělají rotory. Na západ je akorát pole.

Start je bez potíží, pak se mi daří držet výšku kolem +40 m nad start, jednou vystoupám i +90 a párkrát si zkouším něco přitočit. Vítr je celkem svižný, ale ve srovnání s posledním Řevničovem to je pořád příjemné – dá se lítat bez speedu, občas si půlku přišlápnu. Snažím se speedem vyrovnávat předozadní kyvy – když jde křídlo dozadu, tak trochu přidám a naopak.

Přeskakuji údolí na bouli vedle u továrny. Zpátky se dostávám v pohodě, tak to zkouším ještě jednou. Tentokrát se tam dostanu s luxusní výškou +35 m, ale najednou jsem jako ve vzduchoprázdnu a propadám se velmi rychle o 20 m. Nakonec klesnu až pod úroveň startu, tak se rozhoduji zkusit trochu vyzvedat o bouli, ale výš než na +15 se nedostanu, tak přeskakuji údolí s touhle výškou. Dolétám s -25, ale nakonec se z toho zachráním. Jak fouká trochu ze západu, tak se dá dobře zvedat o lavór vpravo od startu.

Přistávám u auta, ale špatně si to naplánuji. K louce přilítám moc vzadu, kde už to nezvedá, ale vítr je hodně narychlený, takže letím na plném speedu, abych aspoň necouval, a přistávám s půlkou. Nakonec je přistání v pohodě, ale klidnější bych byl, když bych jako obvykle přistál v přední části louky, kde je to trochu zvednuté. To bych si musel u svahu trochu nadletět a k louce letět už vepředu.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route4.2 km (4.2 pt)
Duration0:59

+
XContest