3.10.2020 12:52 Jakub Vrána (Beroun, Czech Republic)

K Zahořanům a zpět.

Včera bylo v Berouně letové okno asi hodinu a půl, ale přišel jsem pozdě – foukalo už moc z východu, tak jsem šel dolů pěšky. Pak jsem se šel ještě podívat na Damil, kde by se na východní vítr asi dalo sletět, ale foukalo už spíš VSV, tak jsem šel dolů pěšky i tam.

Dnes jsem si spravil chuť – přišel jsem akorát, kdy vítr foukal stabilně 4 m/s ze skoro ideálního směru. Na startu mě pozorovalo asi deset lidí, tři si mě natáčeli. Jednu skupinu jsem požádal, jestli by mě pustili na vyšší výběžek startovačky, což ochotně udělali. Díky dobrému větru byl start v pohodě, sklidil jsem za něj od přihlížejících potlesk!

Celkem brzy jsem nabral +100 m nad start, což se mi pak dařilo držet většinu letu. Bylo pod mrakem, ale občas jsem si zkusil i něco přitočit, což ale nemělo valný efekt. Podařilo se mi doletět až k Zahořanům, kam jsem se dostal s luxusní výškou +120. Tak daleko jsem v Berouně ještě nedoletěl. Zpátky už to bylo trochu horší – bylo to přeci jen trochu proti větru. Ze začátku jsem si říkal, že bych to mohl vzít vrchem přes Děd, ale nakonec jsem musel zdolávat ustoupení hřebínku a letět předem. Zpátky k hlavnímu hřebeni jsem se dostal s výškou +20, ale pohodlně jsem se z toho vyzvedal.

Přistával jsem dobrovolně, abych jel kamarádovi pomoct se stavbou domu. Dnes velmi efektivně strávený čas: 40 minut v autě, 30 minut pěšky, 1:20 ve vzduchu. Trochu jsem se divil, že lítám v Berouně o víkendu sám, ale podle předpovědi to mělo být trochu prudší a třeba na Rané bylo neletovo.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route8.5 km (8.5 pt)
Duration1:24

+
XContest