27.9.2020 12:41 Jakub Vrána (Řevničov)

S Tondou na konec.

Vítr je dnes celkem slabý, tak se za gajbl ani nechci pouštět. Když do něj ale přiletím, tak tam chytnu pěkný stoupák – stačí letět kolmo od svahu a z +30 m naberu +60, přitom jsem už kousek od pokračování hranky, tak by byla škoda toho nevyužít. Letím k serpentýnám, ale o moc dál už ne – dnes tomu tolik nevěřím. Letím zpátky a u startu vidím Tondu Plátěnku. Mezipřistávám, zdravím se s ním a říkám mu, že to za gajbl šlo dnes překvapivě snadno.

Letíme tam znovu spolu, já trochu vepředu, ale gajbl tentokrát nepřeletím a vracím se radši do něj. Tonda ho dává napoprvé, já ani napodruhé ne. Napotřetí to vezmu víc vpravo a konečně to vychází. U hranky se vyzvedám z +20 na +60 a dál se letí celkem snadno. Tonda je pořád v dohledu přede mnou, tak vidím, kde se zastavil nabrat trochu výšky. Široký les přelítám nakonec s psí výškou +8, ale nad mýtinou na konci se po chvíli vyčkávání vyzvedám až na +80, takže zpátky to jde zase snadno. Tonda chvílemi i točí, ale mně to dnes nepřijde moc efektivní (někdy se v zadní části otočky docela propadne), tak radši konzervativně osmičkuji a i tím se dobře zvedám.

Ke startu se dostáváme snadno – mně se chce na záchod a už mám dnes odlítáno, tak přistávám, Tonda ještě chvíli lítá.

Na to, že bylo dnes pod mrakem a vítr byl docela slabý, tak jsem se hezky proletěl. Sám bych se až dozadu dnes nepouštěl a tak jsem rád, že mi Tonda ukázal, že to jde – díky! Jsem dnes spokojen i s ovládáním křídla na zemi – tři úspěšné starty ze tří pokusů a tři top-landingy.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route17.8 km (17.8 pt)
Duration1:27

+
XContest