24.9.2020 10:16 Jakub Vrána (Řevničov, Czech Republic)

Ke gajblu.

Fouká JZ 4 m/s a původně chci jít na Suchomasty, ale pak se mi zasteskne po Řevničově. Postupně to má zesilovat a hlavně se mají zvětšovat nárazy, tak to nicméně dnes nechci moc hrotit.

Start je klasický Řevničovský, s větrem se chvíli přetlačuji, ale nakonec odstartuji na první pokus. Občas se dostanu i +60 m nad start, ale nárazy jsou znát – každou chvíli se o pár metrů propadnu nebo naopak zvednu. S +40 m si troufám ke gajblu, ale dál to nepůjde – dnes na to ani nemám ambice.

Píše mi žena, jestli můžu za hodinu doma převzít balík, tak pomalu končím. Sice kvůli tomu dnes budu dýl v autě než ve vzduchu, ale vzhledem k předpovědi mi to nemusí být zase tak líto.

Přistávám nahoře, což je pro mě na Řevničově vlastně svátek – většinou nakonec vždycky vyhniju. Vyklesávám pomocí malých wingoveříků, kousek nad zemí už prostě víc zabrzdím.

Po sbalení křídla se potkávám s milými lidmi z ŘLP, kteří sem přišli poštelovat svoji boudu. Říkají, že mi to lítalo hezky, že asi nejsem žádný začátečník. Na to oponuji, že se člověk pořád učí.

Doma potkávám dodávku s balíkem hned po zaparkování, takže ideální timing. Má být teď několik dní hnusně, tak jsem rád, že jsem aspoň trošku pobyl ve vzduchu.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route5 km (5 pt)
Duration0:37

+
XContest