3.9.2020 11:57 Jakub Vrána (Oblík)

Promarněný pěkný den.

Start před polednem se mi daří, hned chytám dvojkový stoupák a točím 300 m nad start. Pak z toho ale nevím proč vypadávám a radši přistávám nahoře.

Pak startuje Petr Kožíšek a pár dalších borců, točí slabý stoupák vedle kopce, ale bojím se tam za nimi startovat. Ale je to chyba, protože pak se to nadlouho zatáhne a já jen slétávám.

Vítr se stáčí na SZ a s Radimem a Davidem se rozhodujeme přejet na Ranou. V 2-3m SZ větru se mi na Oblíku kupodivu daří dobře svahovat, kousek dál od kopce i něco šudlám, ale Radim už čeká dole, tak přistávám.

Na Rané si to nachystám, ale vítr zesiluje, tak to chci radši sbalit. Během toho mě to ale přefoukne a za kopcem se vyválím. Podle https://youtu.be/v4dZn9melQQ?t=445 jsem měl jít trochu stranou a pak doběhnout k jednomu uchu.

Pak se to zase uklidňuje, ale vítr se stáčí na JZ. S jedním mezipřistáním na startu pak svahuji na malé bouli. Občas jde i nějaký stoupák, ale vítr zase zesílil, tak to nejde točit.

Škoda takového pěkného dne, kromě vypadnutí ze stoupáku ve 12 jsme to asi navíc zbytečně překombinovali s přejezdem na Ranou. Víťa zůstal na Oblíku a odletěl.

Zkoušel jsem xcvid.com/live, ale moc to za letu nedokážu využít. Navíc mi s ním po čase usíná mobil – musím nějak nastavit, aby zůstal svítit.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route1.7 km triangle (2.3 pt)
Duration0:11

+
XContest