25.8.2020 13:20 Jakub Vrána (Zlatník)

Nové boty.

Syn byl v A3 Sportu na své první brigádě a koupil jsem si od něj boty, tak je jdu dnes vyzkoušet. Foukat má 2-3, postupně až 4 m/s, nějaká termika by snad taky mohla být, i když odpoledne se to má dekovat. Nečekám zázraky, ale připojuji se k několika dalším Chroustům na Zlatník. Výšlap na Zlatník je příjemný – kratší a mírnější než na Oblík a skoro celý ve stínu.

Poprvé startuji v poledne, abych stihl, než se to dekne, ale ještě to využít nedokážu. Druhý pokus je o něco lepší, chvíli se s Tomem a Kájou držíme ve slabé termice, ale pak nás všechny 2,5m kleskák všude před kopcem spláchne.

Třetí pokus je už jen čekání na to, aby se dalo v pohodě odstartovat. Na Oblíku vzdáleném 12 km fouká 6 m/s na komoru, my máme bezvětří nebo 1 m/s do zad. Nechápu proč. Vlna být nemůže, ani nahoře moc nefouká. Prostým okem vidíme, jak na Oblíku visí ve vzduchu piloti a my doufáme, že foukne aspoň něco na start. V pět mě to už nebaví a slítávám dolů. Když bych počkal ještě hodinu, tak bych aspoň posváhnul, i když během další hodiny to pak zesílilo skoro až moc. Původně jsem dnes na termiku jít neplánoval a chtěl jsem jen večer posváhnout. Lituji, že jsem se plánu nedržel.

Aspoň k něčemu dnešek byl – na Zlatníku jsem opravil rukáv, který se zavlíkl za vršek tyče a nenafukoval se. Tyč jsem sundal dolů, vyvlíkl rukáv a pak ji dal zase nahoru.

Z bot mě bolí achillovka. Snad se ještě rozšlápnou.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route1.5 km triangle (2.1 pt)
Duration0:17

+
XContest