13.8.2020 14:14 Jakub Vrána (Černá hora)

Fly & Hike.

Místní pilot, se kterým jsme se potkali včera odpoledne, říká, že od první várky v 11:00 nikdo neodletěl, takže sletu nemusím moc litovat.

Vychází slunce a najednou se začíná trochu taktizovat, nikomu se nechce startovat. Tři piloti mě pouští, tak jdu do toho. Rychle se zachytávám a většinou si točím svého vrabce v hrsti a stoupám rychleji než ostatní. Pak mě ale chumel kousek dál přestoupává, mně to zároveň končí, tak se připojuji a jedu až pod mrak. Tam se bohužel všichni rozprchávají, mně se daří driftovat po větru pod mrakem. Kus dál se odhodlávám z řady přeletět vedle, chci totiž doletět ke Sněžce. U Růžohorek vybojuji asi 300 m, ale výš se nedostanu. S touhle výškou se mi do Obřího dolu nechce, tak nabírám směr na chatu Logla, kde bydlím. U Širokého hřbetu zase něco chytám, ale padají na mě tři kapky, tak raději letím pryč. Pořád se ještě můžu vrátit k chatě, ale vidím větroň, pak i dravce a vlaštovky, tak to letím zkusit. Zase naberu asi 300 m a říkám si, že jestli chci pokračovat, tak musím přeletět Liščí hřeben a dostat se na nasluněnou stranu. Hřeben přeletím, ale do údolí Kotelského potoka se mi fakt nechce - je hodně zavřené, dole žádná zjevná místa na přistání, tak radši přistávám nahoře na Dvorské boudě. Přistát 100 m nad úrovní startu, to jsem moc dobře nenaplánoval, výška se dala určitě líp využít. Inu, co není v hlavě, musí být v nohou. Cestou domů ještě zmoknu, dnes to byla opravdu kličkovaná mezi přeháňkami.

Bodově dnes sice nic moc, ale i tak jsem nadšen. Když bych z Dvorské letěl dál, tak bych to třeba i uzavřel, odpoledne vítr zeslábl a otočil se na SZ (jako včera). Ale třeba bych taky skončil na stromě, takže svého rozhodnutí nelituji. Sen doletět ke Sněžce si splním jindy.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route16.2 km (16.2 pt)
Duration1:26

+
XContest