11.8.2020 12:53 Jakub Vrána (Hnědý vrch, Czech Republic)

Hnědý vrch.

Původně jsem dnes ani nechtěl jít lítat, předpověď nebyla nic moc. Ale ráno je hezky, dělají se kumuly, tak vyrážím na Hnědý vrch. Na XContestu jsem nenašel, že by tu někdy někdo startoval, ale je to proti větru na postupně celkem prudké sjezdovce mimo KRNAP, tak to chci zkusit.

První start radši ruším. Na mírném vršku sjezdovky se sice zvednu, ale pak před prudkou částí zase klesnu. Na prudké části už by se to rozletělo, ale zbytečně bych přišel o výšku. Při druhém startu už se rozletím nahoře.

Plán je doletět k penzionu Logla, kde bydlím. Je to za hřebenem vlevo a pak ještě za takovým plytkým zalesněným vrškem. Plán B je přistát u chaty Chemie, kde bydlí můj bratranec. K té se nemusí přes ten plytký vršek. A plán C je letět podél sjezdovky a přistát dole u lanovky.

Podaří se mi nabrat nějakou výšku, ale stoupáky brzo ztrácím a už nenacházím. Nicméně i tak se snadno dostávám nad chatu Chemie a odhaduji, že lesík s rezervou přeletím. Přistávám přímo před vchodem Logly šťastný jako blecha. Skočím do bazénu, dám si rychlý oběd, poklábosím s neteří a můžu jít znova. Na lanovku to mám 2 km pěšky a s permicí jedu zadarmo.

Můj dlouhodobý plán je strávit ve vzduchu víc času než v autě. To se dnes povedlo dokonale - v autě 0, cesta zpátky 0.

Druhý let startuji do končícího intervalu, takže jen sletím, ale aspoň zase před dveře.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3 km (3 pt)
Duration0:18

+
XContest