27.7.2020 16:40 Jakub Vrána (Krupka)

Trojúhelník na Krupce.

Druhý dnešní let mi vychází mnohem lépe, stoupáky se mi daří nacházet dobře, i když někdy jen na náhodu bez nějakého jejich cíleného hledání. Pozdě odpoledne už nic moc nečekám, neberu si ani bundu a nezapojuji powerbanku. Zachycuji se zase vpravo od startu a rozhoduji se tentokrát letět doprava – původně plánované druhé rameno. Vytočím 2500 m n.m. (což je myslím můj rekord) a jeden Němec točí ještě výš. Já už ale ve spodních chmurkách začínám vidět šedě, tak radši zpod mraku odlétám.

V Dubí chytám asi půlkový stoupák a rozhoduji se ho točit, protože i takhle slabé stoupáky někdy končí pěkným výtahem. Stoupák nemizí, ale ani nesílí a snáší mě to skoro až do Německa. Chvíli zvažuji letět nad loukami nahoře, ale pak si u silnice nahoru z Dubí vyhlížím paseku, kde by se dalo v nouzi přistát, a rozhoduji se zkusit těch přes 5 km lesa přeletět. Výška nad mořem i nad povrchem postupně ubývá (až na nějakých 300 m nad povrchem), ale pak naštěstí chytám silnější stoupák, který tolik nesnáší a jsem zachráněn. Flyskyhy mi ukazuje výseč pro otočňák FAI trojúhelníku, tak do ní letím a pak ještě zpátky ke startu ho uzavřít.

Vítek chtěl odjíždět nejpozději v půl sedmé, takže je nejvyšší čas přistát. Výšku využiji k důkladné prohlídce pozemku u učňáku, kde parkuji – je opuštěný, nejsou tam psi, trochu zarostlý, ale žádné dvoumetrové divizny, tak se tam nakonec rozhoduji přistát, což vychází skvěle.

S tímhle letem jsem spokojen. Pokud by se mi ho podařilo spojit s tím ranním a ještě k tomu přidat nejlepší tři hodiny dne, které jsem strávil na zemi, byl by to splněný sen.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route17.9 km FAI (28.6 pt)
Duration1:31

+
XContest