23.6.2020 17:29 Jakub Vrána (Raná, Czech Republic)

Večerní trénink.

Z přeletu se zpátky na Ranou dostávám docela rychle, takže stihnu večerní svahůvku dokonce ještě s termikou. Výšku využívám na trénink – půlklapy (čím dál větší, pak i držené), jeden celý klapanec, předozadní houpání (to jen velmi opatrně, nechci si skočit do plachty), wingovery jen přenášením váhy (to mi naprosto nejde), spirála (třikrát s povedeným výjezdem, že vario ani nepíplo, jednou horší – při výjezdu půlka klapla a zhoupl jsem se), rychlé otočky o 180° (kupodivu se při nich neztratí moc výšky – odhadem tak 15 m dolů, ale pak zase 10 nahoru), uši a uši se speedem a zatáčením pomocí přenášení váhy. Na fullstall si netroufám, ten nechám asi až na SIV.

Když to zeslabí, že se dá pořád jezdit kolem kopce, ale už nenaberu ani 100 m nad start, tak přistávám pod sedlem a pak dvě hodiny groundím v sedle. Starty pomocí A+C mám mnohem líp pod kontrolou než A+brzdy, asi na něj přejdu vždy, ne jen při velmi silném větru. Směr tak dobře ovládat nejde, ale rychlost zvedání mnohem líp – s tím mám velké problémy, často to po zvednutí křídla zabrzdím moc pozdě a klapne mi to.

V sedle také potkávám nového Chrousta Honzu, který jde na svůj první slet po kurzu. Radím mu, že když by chtěl startovat shora, ať si to dá níž pod hranu, ale pokud se na to necítí, tak ať jde ze sedla. Když končím, tak skutečně ze sedla startuje a dole i krásně přistává. Vítej mezi Chrousty, Honzo!

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3.7 km triangle (5.2 pt)
Duration2:02

+
XContest