1.6.2020 13:23 Jakub Vrána (Čerťák, Czech Republic)

Zapomněl jsem se namazat.

Na startu si uvědomuji, že jsem se zapomněl namazat, což by v dnešním sluníčku mohl být problém. Hned po startu proto letím na přistání.

Toliko oficiální vysvětlení - ve skutečnosti jsem si vybral ten úplně nejhorší čas na start. Celou dobu foukalo 4-5 m/s a nárazy 8-9, mně fouklo 6 a nárazy 12. Po startu jsem vystřelil nahoru jako raketa a před hranu jsem se vůbec nedostal. Navíc jsem zabočil doleva, kde to fouká hodně dozadu a málo nahoru. Tam jsem se neprosazoval ani na plném speedu, takže když jsem si všiml, že mám výšku přes 100 metrů nad startem, tak jsem to radši otočil na přistání. I to bylo na půlce speedu, ale jinak v pohodě.

Honza Kotera mě na přistání přišel zkontrolovat - díky, Honzo! David a Enzo odjíždějí, tohle nemají zapotřebí. Naopak přijíždí Lukáš. Jdu zpátky na start s plánem podívat se, jestli někdo poletí, a případně počkat, až přistane parta, která odletěla ráno, že bychom jim aspoň svezli auto. V duchu závidím těm, kteří dnes zůstali doma a přemýšlím o přesunu na Třebaň, kterou jsem měl jako záložní plán.

Na startu se mi to ale trochu rozleží, podmínky se mi zdají klidnější a ze sondy zjišťuji, že jsem fakt startoval v tom nejhorším.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route0.8 km (0.9 pt)
Duration0:03

+
XContest