30.5.2020 17:40 Jakub Vrána (Keblice)

Keblice cestou domů.

Na Čerťáku jsem přistál celkem brzo a znovu už se mi tam letět nechce, tak se cestou domů ještě stavuji na Keblicích, kde to dnes vzhledem k silnějšímu SV větru doporučoval MeteoAlarm.

Fouká na komoru a vítr je dost silný na to, aby se na téhle hrance dalo udržet, tak do toho jdu. Při prvním startu mě to zvedne nad pole, tak při druhém pokusu poprvé v životě zkouším držet Céčka až do zvednutí křídla nad hlavu a v tomhle větru to je lepší. Trochu se štěstím se mi daří odlepit a s půlkou speedu se prosadit před hranu. Pak už to je dobré, daří se mi držet mezi 20 a 50 metry nad startem. Udělám si výlet doprava i doleva, nejlíp to ale nosí u startu, kam se chodím zachraňovat.

Je tady hezká příroda – vidím nejmíň čtyři srnky, se dvěma na sebe dlouho koukáme. Ve vzduchu je racek, kde se tady bere?

Průběžně přemýšlím, kde by se asi tak dalo přistát – start je hodně prudký, tam by to moc dobře nešlo. Nějaké louky v okolí nejsou moc velké a navíc jsou ve svahu. Asi by to šlo na cestě u auta, ale bude tam trochu turbulence a za cestou jsou dráty vysokého napětí. Nejbezpečnější možnost je dole na poli. Najednou vítr zeslabuje a mě dochází, že místo na přistání musím vybrat hned teď. Vybírám si rozmezí tří polí a krásně se na něj trefuji. Se svými přistáními jsem obvykle spokojen. Vybírám si dobrá místa a proti větru se na ně trefuji.

Nahoru se dostanu kolem posedu, podél kterého vede pěšinka nahoru i dolů.

Příjemné zpestření dne! Když bych měl takovouhle hranku za domem, tak bych tam byl asi často, ale vzhledem ke vzdálenosti si už vždycky spíš zajedu na Čerťák.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3.2 km triangle (0 pt)
Duration0:36

+
XContest